LEKARO LAUREATEM KONKURSU
„PUCHAR RECYKLINGU”

Nowa jakość
gospodarki odpadami

Nowa jakość
gospodarki odpadami

NOWOCZESNY ZAKŁAD
ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW

Generalne porządki – co zrobić z odpadami?

Czasami przychodzi taki czas, że trzeba zrobić generalne porządki w garażu, domu, czy też magazynie. W takim przypadku pojawia się jedno pytanie, a mianowicie co zrobić z dużą ilością odpadów? Można wszystko wyrzucić do śmieci. Jednakże wówczas zapewnimy środowisku śmieci, których nie będzie w stanie przerobić. W ten sposób zanieczyszcza się środowisko na setki tysięcy lat. Co zrobić w takiej sytuacji?

Po pierwsze segregacja

Doskonałym sposobem jest segregacja śmieci. Nie jest to takie trudne. Najważniejsze jest to, żeby działanie to weszło do codziennych nawyków. Pojemniki na plastik, szkło i papier są bardzo dobrze oznaczone. Nie musimy bezmyślnie wyrzucać śmieci. Najważniejsze jest to, żeby się do tego działania przekonać. Później będzie już tylko lepiej.

Co zrobić z odpadami, które nie nadają się do kolorowych kontenerów?

Generalne porządki mogą pozostawić mnóstwo zepsutego sprzętu elektronicznego, kabli, akumulatorów i wiele innych niebezpiecznych elektrośmieci. W tym celu koniecznym działaniem jest poszukanie najbliższego skupu złomu. Będzie to najlepsze rozwiązanie dla środowiska. Odzyskiwanie surowców wtórnych pozytywnie wpływa na aspekt związany z ekologią. Miedź jest dobrym surowcem, który nadaje się do recyklingu. Warto podkreślić, że większość urządzeń elektronicznych stosuje miedziane przewody. Co więcej, zasoby tego surowca kiedyś się skończą. Dlatego należy oddawać te produkty do recyklingu.

Podkreślić należy fakt, że sprzęt elektroniczny ma także substancje stwarzające zagrożenie dla naszego zdrowia. Wydzielają one związki toksyczne, które mogą przyczyniać się do wielu chorób. Dlatego też elektrośmieci trzeba oddać do utylizacji.

 

Masz pytania?
Skontakuj się z nami!