LEKARO LAUREATEM KONKURSU
„PUCHAR RECYKLINGU”

Nowa jakość
gospodarki odpadami

Nowa jakość
gospodarki odpadami

NOWOCZESNY ZAKŁAD
ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW

Rodzinna tradycja i nowoczesne technologie w służbie ochrony środowiska

Lekaro to polska firma rodzinna, która od 25 lat świadczy usługi oczyszczania miasta. Naszą specjalnością jest odbiór odpadów komunalnych oraz ich przetwarzanie. Od początku istnienia działamy w powiecie otwockim, w tym od ponad 10 lat na terenach przemysłowych w Woli Duckiej funkcjonuje specjalistyczny zakład przetwarzania odpadów o statusie RIPOK (czyli regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych). Nasza firma jest jednym z największych pracodawców w gminie Wiązowna i powiecie otwockim. Zapewniamy zatrudnienie około 400 osobom.

Odbiór gruzu i odpadów – z firmą Lekaro

Lekaro oferuje szeroki zakres usług z zakresu gospodarki odpadami w tym:

  • kompleksową obsługę gmin i miast w zakresie odbioru odpadów komunalnych,
  • odbiór odpadów budowlanych, poremontowych oraz odbiór gruzu z terenu budów i od prywatnych osób,
  • odbiór odpadów przemysłowych i funkcjonalnych od firm i instytucji.

Na terenie stołecznej aglomeracji usługami Lekaro objęte są m.in. gminy: Józefów, Michałowice, Marki, Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Józefów, Otwock oraz rodzima Wiązowna. Obsługujemy także wybrane dzielnice Warszawy (Praga Północ, Praga Południe, Rembertów, Wawer i Wesoła). Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym harmonogramem wywozu odpadów.

Usługi, które obejmują odbiór i wywóz gruzu oraz innych odpadów budowlanych, realizujemy w formie jednorazowych zleceń lub na podstawie długofalowej współpracy. Oferujemy również wynajem kontenerów budowlanych, które dostarczamy i odbieramy w terminach ustalonych z klientem. Prowadzimy sprzedaż kontenerów budowlanych i pojemników na śmieci.

Przetwarzanie odpadów komunalnych

RIPOK Lekaro w Woli Duckiej spełnia kryteria najlepszej dostępnej techniki (BAT) w zakresie przetwarzania odpadów komunalnych. Jesteśmy jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie przedsiębiorstw tego typu w Polsce. Specjalistyczny zakład Lekaro jest wyposażony w nowoczesne ciągi sortownicze o przepustowości 360 000 ton odpadów rocznie. Dzięki temu odebrane odpady poddawane są najbardziej zaawansowanym działaniom, które umożliwiają maksymalizację recyklingu.

Firma konsekwentnie inwestuje w najnowocześniejsze technologie przetwarzania odpadów oraz hermetyzację procesów. Te działania w wymierny sposób przekładają się na ochronę środowiska, ograniczenie do minimum wpływu działalności na bezpośrednie otoczenie zakładu oraz niskie koszty usług dla obsługiwanych gmin i dzielnic.

Lekaro osiąga ponadprzeciętne poziomy recyklingu, które przewyższają wymagania Unii Europejskiej (odzysk 25% surowców wobec wymaganych 18% w 2016 r.). Zaledwie 15-25% z całego wolumenu przyjętych odpadów trafia na składowiska, w stopniu przetworzenia zapewniającym minimalizację odoru. Wszystkie odpady trafiają do przetworzenia maksymalnie w ciągu 24 godzin od przejazdu przez bramę zakładu. Dzięki temu nie dochodzi do procesów gnilnych i zostaje ograniczone uwalnianie się odorów.

Dzięki inwestycjom zrealizowanym w latach 2013-2014, odbiór odpadów komunalnych i przemysłowych z terenu aglomeracji warszawskiej jest realizowany przy wykorzystaniu przyjaznych środowisku samochodów. Zostały one wyposażone m.in. w najnowocześniejsze systemy ważenia i ewidencji odpadów. Dzięki systemowi czipów zamontowanych w pojemnikach oraz urządzeń do rejestracji zainstalowanych w pojazdach, cała „droga śmieci”, jak również ilości odbieranych odpadów z poszczególnych nieruchomości są w pełni monitorowane. Odebrane odpady trafiają do jednej z najnowocześniejszych instalacji w kraju.

W zakresie ubezpieczeń naszej działalności, pojazdów oraz mienia współpracujemy z MAI Insurance Brokers Poland Sp. z o.o., którą polecamy naszym kontrahentom.

Śmieciarki lekaro

Masz pytania?
Skontakuj się z nami!