LEKARO LAUREATEM KONKURSU
„PUCHAR RECYKLINGU”

Nowa jakość
gospodarki odpadami

Nowa jakość
gospodarki odpadami

NOWOCZESNY ZAKŁAD
ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW

Świder – Gotowy na wakacje

Dbanie o środowisko, świadomość ekologiczna, to popularne hasła. Niestety dla wielu tylko hasła. Potwierdza to nierzadko stan terenów rekreacyjnych po słonecznych dniach, czy wyniki „Operacji Czysta Rzeka 2022”. W ramach tej akcji wolontariusze w dn. 19.05.2022 r. wraz z firmą Lekaro oczyścili koryto rzeki Świder oraz okoliczne tereny zielone i rekreacyjne przy ul. Turystycznej w Józefowie. Zebrano ok. 800 kg różnych śmieci, które nieodpłatnie odebrała firma Lekaro. Inicjatywa polegająca na formule „sprzątania świata”, wykracza poza Dzień Ziemi, kiedy standardowo tego typu akcje są organizowane. Niestety pokazuje ona również skalę problemu polegającego na wyrzucaniu lub pozostawianiu odpadów gdziekolwiek: w lasach, na terenach rekreacyjnych czy brzegach rzek.

„Akcja ta potwierdza ile jest jeszcze do zrobienia, jeśli chodzi o edukację ekologiczną i budowanie świadomości wśród mieszkańców”, mówi Leszek Zagórski, dyrektor w firmie Lekaro – partner akcji „Operacja Czysta Rzeka”.

Środowisko, to podstawa naszego funkcjonowania. Trzeba pamiętać, że podczas spływu kajakowe, czy spędzenia czasu nad brzegiem rzeki nie pozostawiać po sobie bałaganu, zniszczeń, a przede wszystkim odpadów. Mikrodrobiny z plastiku pozostawionego w wodzie wnikają w organizmy żywe, w tym ryby znajdujące się w rzekach. Z kolei plastik czy papier pozostawiony na plaży lub w lesie będzie się rozkładał przez setki lat niszcząc walory środowiskowe. Miejsce odpadów jest w nowoczesnych sortowniach takich, jak instalacja firmy Lekaro, gdzie są przetwarzane i przekazywane do ponownego wykorzystania w postaci recyklingu.

„W naszej firmie duży nacisk kładziemy na maksymalizację recyklingu i na ograniczenie wpływu gospodarki odpadami na środowisko, a w tym minimalizację składowania odpadów. Dlatego Lekaro, jako lider gospodarki odpadami, zawsze chętnie angażuje się w proekologiczne aktywności” , mówi Leszek Zagórski.

Dzięki takim oddolnym społecznym działaniom mamy piękną, czystą okolicę, z której będą mogły korzystać całe rodziny w trakcie wakacji i nie tylko. Jednak najważniejsze, jest budowanie takiej świadomości, wśród ludzi, żeby takie akcje, jak ta, nie były potrzebne.

Masz pytania?
Skontakuj się z nami!