Zalety wynajmu kontenera na odpady

Kontenery na odpady

Kontener na śmieci to doskonałe rozwiązanie, gdy w wyjątkowej sytuacji przez krótki okres produkujemy o wiele więcej odpadów, niż zwykle, lub są to odpady o większych gabarytach – np. w wyniku przeprowadzki lub remontu. Jakie są zalety wynajmu kontenera i kiedy warto o tym pomyśleć?

Kontenery na śmieci jako wygodny sposób na legalne pozbycie się odpadów

Sytuacją, w której produkujemy najwięcej śmieci, jest niewątpliwie odświeżanie czy remont mieszkania. Podczas remontu, a także już po jego zakończeniu, powstają odpady takie jak gruz czy pozostałości po materiałach wykończeniowych. Wyrzucanie ich na śmietnik jest niedozwolone – jeżeli zostaniemy na tym przyłapani, możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności i ukarani grzywną. Wrzucenie tego typu odpadów do pojemnika na odpady komunalne może skutkować również brakiem odbioru wszystkich odpadów komunalnych z budynku lub narażenie wszystkich mieszkańców budynku na podwyższoną za niesegregowanie. Wynajem kontenera umożliwi nam składowanie odpadów poremontowych i wygodne wywiezienie ich po ukończeniu prac. – Jeżeli więc robimy gruntowne przemeblowanie lub remont, a nie mamy możliwości samodzielnego wywiezienia niepotrzebnych mebli, warto skorzystać z wynajętego kontenera. Dzięki niemu pozbędziemy się również elektrośmieci, czyli np. starego telewizora czy zepsutej lodówki. Musimy jednak pamiętać, że do kontenera nie wolno wrzucać odpadów niebezpiecznych – czyli np. toksycznych chemikaliów mogących stanowić zagrożenie dla zwierząt i ludzi. Inaczej jego zawartości nie będzie można poddać utylizacji, a tym samym nie zostanie ona wywieziona.

Kolejną zaletą wynajmu kontenera jest możliwość wygodnego posprzątania ogródka lub działki. Używając go, łatwo pozbędziemy się skoszonej trawy, liści i gałęzi z przyciętych drzew czy odpadów zalegających w kompostowniku. Kontener przyda się nam nie tylko w okresie wiosenno-letnim – możemy użyć go również zimą do wywiezienia nadmiaru śniegu.

Dlaczego warto wynająć kontener na śmieci?

Wynajem kontenera to przede wszystkim znaczne ułatwienie i usprawnienie remontu lub porządków w ogrodzie. Oprócz tego posiada ważną zaletę, jaką są niskie koszta usługi. Ponadto możemy zaplanować ją tak, by kontener został przywieziony dokładnie wtedy, gdy tego potrzebujemy – nie musimy dostosowywać się do grafiku firmy.