Jak wybrać kontener na odpady budowlane?

odpady bydowlane

Możemy wyróżnić szereg śmieci, które nie powinny trafiać do kontenerów na odpady komunalne z uwagi na to, że zagrażają środowisku naturalnemu. Mowa tutaj między innymi o gruzie czy innych odpadach budowlanych, które są generowane podczas przeprowadzania prac remontowych albo rozbiórkowych. Wówczas konieczny jest wynajem specjalnego kontenera na odpady budowlane, w którym będzie można bezpiecznie gromadzić śmieci, a następnie zlecić ich wywóz. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając takie pojemniki?

Dlaczego wielkość pojemników na odpady budowlane ma znaczenie? 

Wydawać by się mogło, że wynajem kontenerów na odpady budowlane to nic skomplikowanego. W rzeczywistości jednak przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych czy remontowych warto oszacować ich  rozmiar i określić, jakie ilości odpadów mogą wówczas powstać. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że kontenery są dostępne w różnych rozmiarach, w związku z czym dobrze wybrać taki, który pomieści cały gruz czy inne śmieci, a jednocześnie nie będzie zbyt duży, aby nie generować niepotrzebnych kosztów.

W naszej firmie dysponujemy pojemnikami o pojemności 2,5 m3, 5 m3 oraz 7 m3. Najczęściej zdarza się tak, że osobom, które remontują dom, wystarcza kontener o pojemności 5 m3. Najmniejsze pojemniki sprawdzą się w przypadku niewielkich ilości gruzu. Oprócz tego warto pamiętać, że w razie potrzeby można domówić drugi kontener, który zostanie dostarczony na miejsce przeprowadzanych prac w dogodnym terminie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wynajmując kontener na odpady budowlane? 

Pojemność to niewątpliwie najważniejsza kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, wynajmując kontener przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych czy remontowych. Jednak z uwagi na to, że wywóz gruzu najczęściej ma miejsce dopiero po zakończeniu robót, dobrze również zadbać o to, aby pojemnik był praktyczny.

Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że niektóre kontenery są wyposażone w otwory wrzutowe, które są zamykane klapami. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ zapobiega wchodzeniu zwierząt czy innych niepożądanych gości. Oprócz tego dzięki temu w pojemnikach można gromadzić też pylące czy łatwopalne odpady, ponieważ są odpowiednio zabezpieczone.