Jakie są pojemności kontenerów na odpady poremontowe?

żółty pojemnik z gruzem

Przy wykonywaniu remontów i prac budowlanych powstają niekiedy dość spore i problematyczne odpady, których nie możemy wyrzucić do zwykłych pojemników na śmieci. Takie postępowanie może się zakończyć otrzymaniem kary grzywny, która może sięgać do 5000 zł. Kara ta może się zwiększyć, jeśli nasze śmieci uszkodzą ciężarówkę do wywozu odpadów lub linie utylizacyjne. Dlatego warto zamówić kontener na odpady. Jakiej wielkości pojemniki są dostępne na rynku?

Rodzaje kontenerów na odpady poremontowe

Na rynku znajdziemy oferty różnych rodzajów kontenerów zarówno tych całkiem odkrytych, jak i tych posiadających klapy zamykające. Na odpady poremontowe najczęściej wybierany jest ten otwarty typ pojemnika. Odpady te to najczęściej gruz czysty i mieszany, wielkogabarytowe śmieci, styropiany, wełny mineralne, odpady malarskie, kafelki itp. Decydując się na wynajem kontenera do odpadów poremontowych należy się upewnić, że wybraliśmy właściwy rodzaj.

Kontener na odpady po remoncie – pojemności

Najczęściej stosowane kontenery na odpady pobudowlane mają pojemności 2,5 m3, 3m3, 5m3 i 7m3, czyli od 0,3 tony do ok. 1,5 ton. Wymiary takich kontenerów mogą się różnić, ale standardowo długość pojemników wynosi ok. 2,5-3m, szerokość 1,5-2 m, a wysokość ok. 1-1,5 m. Są to wielkości w zupełności wystarczające dla prywatnych użytkowników. Jeśli ilość odpadów poremontowych przekracza 10 ton, można wybrać kontenery o pojemnościach 10, 12, 14 a nawet 33 m3. Trzeba jednak liczyć się z tym, że potrzebują one o wiele więcej miejsca i bardzo dobrze utwardzonej drogi, bo pełny kontener wraz z ciężarówką do jej wywozu może ważyć nawet 50 ton. Jeśli zależy nam na wygodzie i nie niszczeniu otoczenia, można zamówić dwa kontenery po 7m3 lub zdecydować się na dwukrotne opróżnianie jednego pojemnika.