Pojemniki na śmieci

kontenery na śmieci

Osoby posiadające własne domy mieszkalne lub działkowe muszą poradzić sobie jakoś z segregowaniem śmieci. O ile mieszkańcy bloków muszą po prostu, gdy zapełnią cały worek  wynieść śmieci do dedykowanego pojemnika, o tyle mieszkańcy domów nie mają innego wyjścia, jak cierpliwie poczekać na dzień, w którym firma oczyszczająca ich osiedle będzie zbierała konkretne śmieci. Dlatego wiele z nich decyduje się na zakup pojemników na śmieci. Co więcej obecnie istnieje obowiązek dla właściciela nieruchomości wyposażenia posesji w niezbędne pojemniki na odpady, w tym zwłaszcza na zmieszane odpady komunalne.

Lepszy niż worek?

Dlaczego zakup pojemników jest dobrym rozwiązaniem? Z wielu powodów. Przede wszystkim pojemniki są o wiele wytrzymalsze niż worki. Nie ma więc problemu, że odpady rozsypią się, gdy ktoś zahaczy o nie nogą. Jeśli worek będzie uszkodzony, do odpadów łatwo może dostać się woda, co jest szczególnie niewskazane, jeśli to worek z tzw. odpadami suchymi lub papierem. Szczelny, zamykany pojemnik wyklucza taką możliwość. Nieszczelny worek może również wydawać nieprzyjemne zapachy, gdy są w nim tzw. śmieci mokre. Dobrej jakości kosz z klapą oszczędza mieszkańcom domu tych aromatów. Kosz ponadto trzyma śmieci w jednym miejscu.  Worki lubią się obsuwać jeden z drugiego, przez co śmieci zaczynają zajmować więcej miejsca, niż pierwotnie na nie planowaliśmy. Co więcej, do resztek jedzenia w pojemniku nie dobiorą się też dzikie zwierzęta.

Śmieci niestandardowe

Czasami zdarza się, że mamy do wyrzucenia śmieci niestandardowe, najczęściej o dużych gabarytach. Co w takim wypadku powinniśmy zrobić? To proste: wynająć kontener na odpady. Wynajmując taki kontener przy okazji remontu, możemy przy okazji zrobić solidne porządki w garażu i piwnicy. Do kontenera możemy wrzucić wszystko: od resztek desek, farb i gruzu z remontu, aż po stary, nieużywany telewizor i tarasowy komplet wypoczynkowy. Przyda się także do porządków w ogrodzie, jeśli będziemy chcieli usunąć stare krzewy, altanki, czy nieużywane zabawki ogrodowe. Firma dostarczająca kontener zabierze go od nas następnego dnia, a w razie potrzeby podstawi jeszcze jeden. Możemy też umówić się z pracownikami tak, że to my zadzwonimy poprosić i odbiór kontenera, gdy go zapełnimy. Śmieci z kontenera trafia do sortowni, gdzie duża część z nich zostanie poddana recyklingowi.