Porządki na działce

Budowa domku letniskowego. Odpady

Kiedy przychodzi wiosna, działkowicze nie mogą doczekać się pierwszych słonecznych i ciepłych dni, aby wreszcie wybrać się do swojego domku letniskowego. Jedni marzą o rozpoczęciu prac ogrodowych, inni o solidnym wysprzątaniu domku, wyjęciu leżaków i odpaleniu pierwszego grilla. Raz na jakiś czas na działce trzeba jednak zrobić generalne porządki lub remont, przy których generuje się ogromne ilości śmieci. Jak poradzić sobie z nimi szybko i wygodnie?

Co wyrzucamy?

Przede wszystkim musimy sobie zdać sprawę, że porządki na działce wiążą się ze śmieciami wielkogabarytowymi i niestandardowymi, których po prostu nie posortujemy w plastikowe worki. Wśród działkowych śmieci może znaleźć się dosłownie wszystko. Jeśli chodzie o prace w ogrodzie, mogą to być sterty gałęzi, wyrwane karpy starych drzew i plastikowe wory po ziemi. Kolejne „dziwne” śmieci generujemy sprzątając domki działkowe. Tam mogą znaleźć się stare plastikowe krzesełka, które postanowiliśmy wymienić na nowe, czy dywan, który podczas naszej nieobecności nadgryzły myszy. Do tego dochodzą sterty szmat i butelek po chemii, którymi domywamy po zimie nie tylko wnętrze domku, ale również grilla, ławki czy zabawki ogrodowe. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy sezon planujemy rozpocząć od remontu altanki ogrodowej czy wręcza całego domku. Do sterty śmieci dojdą nam wtedy resztki budowalne takie jak deski, gruz czy końcówki materiałów budowlanych. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Jedno rozwiązanie – kontener

Najwygodniejszą opcją w takim wypadku jest zamówienie kontenera na śmieci. Firma, u której zamówimy kontener na śmieci podstawi go nam na naszą działkę. Do kontenera możemy wrzucać wszystkie rodzaje śmieci, bez względu na ich rodzaj. Firma, taka jak np. i tak przeprowadzi ich segregację, gdy je od nas odbierze. Na odbiór kontenera możemy umówić się następnego dnia lub po prostu wtedy, gdy skończymy porządki. Wystarczy jeden telefon, aby kontener wraz  górą śmieci zniknął. A wtedy możemy zacząć cieszyć się z przyjścia wiosny na naszej perfekcyjnie wysprzątanej działce!