Porządki w starej piwnicy

kontener budowlany

Mieszkania w wielkich miastach i małych miasteczkach często przechodzą z rak do rąk z pokolenia na pokolenie. Młodzi ludzie wprowadzają się do lokali, które dziedziczą po dziadkach lub rodzicach. W największej ilości przypadków przed wprowadzeniem się decydują się na zrobienie ogromnego remontu w mieszkaniu. Jednak zdarza się również, że nowi lokatorzy wprowadzają się do mieszkania w takim stanie, w jakim je zastali. Aby jednak poczuć się w nim jak u siebie, często musza wyrzucić stare rzeczy poprzednich lokatorów. Gdy do mieszkania przydzielona jest jeszcze piwnica nie raz okazuje się to ciężkim zadaniem.

Trochę ubrań, trochę bibelotów

Na pierwszy rzut oka nie raz wydawać by się mogło, że do opróżnienia mieszkania nie potrzebne będzie wiele czasu. Oczywiście, można by do tego celu zatrudnić specjalną ekipę zajmującą się opróżnianiem mieszkań i wywozem rzeczy, jednak wiele osób chciało by je jeszcze przejrzeć, by ewentualnie zachować jakieś pamiątki po rodzinie lub bibeloty, do których żywią sentyment. Pakowanie rzeczy do worków okazuje się więc zadaniem na dłuższy czas, a ilość worków rośnie w zastraszającym tempie. Gdy do lokalu jest jeszcze przydzielona piwnica, dopiero tam zaczyna się prawdziwa droga przez mękę. Czasami okazuje się, że do piwnicy nikt nie zaglądał przez długie lata, większość rzeczy w niej jest zniszczonych, a spakowanie w worki na śmieci starego telewizora czy stołu jest niemożliwe. Jak poradzić sobie z taką ilością śmieci?

Własny kontener

W dniu porządkowania mieszkania należy poprosić o pomoc firmę oferującą kontenery do wynajęcia. Podstawi ona spory kontener na „niewygodne” śmieci pod wskazany blok. Do kontenera możemy wyrzucić dosłownie wszystko: zarówno worki spakowane w mieszkaniu, jak i nie raz zaskakującą zawartość piwnicy. Warto zastanowić się również, czy nie możemy przy okazji dorzucić części rzeczy, które symbolicznie rozpoczną remont mieszkania: drzwi wewnętrznych, starej szafy czy rozpadającej się komody. Firma odbierze zapełniony kontener i wywiezie śmieci tam, gdzie ich miejsce.