Rodzaje kontenerów na gruz

pojemniki mają pojemność 2 m3

Branża komunalna i budowlana produkuje pełno odpadów, które trzeba gdzieś wywieść. Firmy wywozowe oferują wynajem specjalnych kontenerów, w których można składować, a następnie przetransportowywać gruz do sortowni odpadów. Dowiedz się, jakie są rodzaje kontenerów na gruz.

 

Jaki kontener wybrać?

Cena za zakup lub wynajem kontenera na gruz zależy od jego pojemności. Na samym początku należy oszacować ilość gruzu, jaki zostanie po budowie czy remoncie, co pozwoli na właściwe dobranie kontenera. Wybór zbyt małego pojemnika wiąże się ze zbyt częstym wywozem gruzu, co może spowodować utrudnienia na placu budowy, natomiast wybór zbyt dużego zbiornika to przepłacenie za dzierżawę. 

Pojemniki można wyróżnić na zamknięte i otwarte. Zamknięte kontenery uniemożliwią kradzież lub podrzucanie śmieci przez osoby trzecie. To rozwiązanie będzie dobre, jeżeli kontener będzie stał w miejscu publicznym, np. przy ulicy. Bardziej popularne, otwarte zbiorniki gwarantują nieograniczony dostęp do wrzucania śmieci. 

 

Rozmiar ma znaczenie

Przy wyborze kontenera należy kierować się pojemnością zbiornika. Najmniejsze pojemniki mają pojemność 2 m3 i 3m3 i zajmują niewiele miejsca. Sprawdzą się do przechowywania gruzów i materiałów sypkich, takich jak ziemia czy piasek. Dzięki niewielkim rozmiarom będą idealne na ograniczonej przestrzeni. Większe kontenery mogą mieć pojemność od 7 m3 i służą raczej do wywozu odpadów komunalnych oraz zajmują dużo miejsca. Największe kontenery mogą mieć pojemność nawet 36 m3 i służą do wywozu śmieci gabarytowych. Przy planowaniu wynajmu trzeba się zastanowić, jaki zbiornik będzie właściwy do wykonywanej pracy. Niewłaściwie dobrany kontener będzie utrudniał roboty lub znacznie obciąży dostępny budżet.