Co zrobić z gruzem po remoncie?

gruz po remoncie

Ci, którzy chociaż raz w życiu przeprowadzali remont wiedzą, ile wymaga on zachodu i umiejętności organizacyjnych. Wszystkie prace trzeba dokładnie zaplanować, materiały budowalne i sprzęt AGD muszą być dowożone systematycznie, by praca szła płynnie. Porządna ekipa remontowa każdy dzień pracy kończy sprzątaniem. Z pomieszczeń usuwa się zbędny sprzęt i śmieci po to, aby następnego dnia można było komfortowo zacząć pracę. Podłogi powinny być dokładnie zamiecione z pyłu i gruzu, by nie roznosił się on po całym mieszkaniu. Z tym ostatnim wiele osób ma najwięcej problemu.

Wyburzanie ściany

Chyba tylko osoby, które kiedykolwiek wyburzały nawet jakaś niewielką ściankę zdają sobie sprawę, jak wiele gruzu ona generuje. Obecnie bardzo modne w mieszkaniach są otwarte kuchnie, dużo lokatorów mieszkań decyduje się więc na wyburzanie całych ścian w swoim mieszkaniu. Jeszcze inni decydują się na fantazyjne przeszklenia z luksferów wstawionych w ścianę od łazienki. Wykonanie tych prac wiąże się z kuciem i wyburzaniem, a co za tym idzie, sporą ilością gruzu. Aby nie roznosił się on po mieszkaniu, trzeba go systematycznie usuwać. Najprostszą metodą jest pakowanie go (oczywiście w mocnych, ochronnych rękawicach budowlanych na rękach!) w dedykowane worki na gruz, dostępne w większości marketów budowlanych. Zapełnione worki odstawia się na inny koniec mieszkania, by nie przeszkadzały w dalszym wyburzaniu i by spadający gruz ich nie uszkodził.

Wywóz gruzu

Wyrzucanie setek kilogramów gruzu do zwykłego kontenera na śmieci jest zabronione. Aby pozbyć się problemu, możemy zamówić odbiór gruzu przez specjalistyczną firmę, która zajmuje się wywózką „trudnych” śmieci. Po prostu odbierze ona od nas worki. Część osób robiących remont prosi firmę o kontener na gruz, który jest podstawiany pod remontowane mieszkanie. Wtedy komfortowo można wyrzucić do niego nie tylko gruz, ale również inne odpady remontowe. Gdy zapełnimy kontener, firma odbierze go od nas, a w razie potrzeby podstawi kolejny.