Nowa jakość
gospodarki odpadami

Nowa jakość
gospodarki odpadami

NOWOCZESNE I CICHE
POJAZDY

NOWOCZESNY ZAKŁAD
ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW

Rodzinna tradycja i nowoczesne technologie w służbie ochrony środowiska

Lekaro to polska firma rodzinna, od 25 lat świadcząca usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych oraz ich przetwarzania. Od początku swojego istnienia firma działa w powiecie otwockim, w tym od 10 lat prowadzi na terenach przemysłowych w Woli Duckiej, w gminie Wiązowna specjalistyczny zakład przetwarzania odpadów o statusie RIPOK (czyli regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych). Zapewniając zatrudnienie na poziomie około 400 osób, firma jest jednym z największych pracodawców w gminie Wiązowna i powiecie otwockim.

Odbiór gruzu i odpadów – z firmą Lekaro

Lekaro oferuje szeroki zakres usług z zakresu gospodarki odpadami w tym:

  • kompleksową obsługę gmin i miast w zakresie odbioru odpadów komunalnych
  • odbiór odpadów budowlanych, poremontowych oraz odbiór gruzu z terenu budów i od prywatnych osób
  • odbiór odpadów przemysłowych i funkcjonalnych od firm i instytucji.

Na terenie stołecznej aglomeracji usługami Lekaro objęte są m.in. gminy: Józefów, Michałowice, Marki, Konstancin Jeziorna, Piaseczno,  Otwock oraz rodzima Wiązowna, a także wybrane dzielnice Warszawy (Praga Północ, Praga Południe, Rembertów, Wawer i Wesoła). Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym harmonogram wywozu odpadów.

W przypadku odbioru i wywozu gruzu oraz innych odpadów budowlanych, możemy zaproponować współpracę zarówno jednorazową, jak i długofalową. Świadczymy usługi z zakresu wynajmu kontenerów, które dostarczamy i odbieramy w terminach ustalonych z klientem. Ponadto zajmujemy się sprzedażą kontenerów budowlanych i pojemników na śmieci.

Przetwarzanie odpadów komunalnych

RIPOK Lekaro w Woli Duckiej spełnia kryteria najlepszej dostępnej techniki (BAT) w zakresie przetwarzania odpadów komunalnych i jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie zakładem tego typu w Polsce. Specjalistyczny zakład Lekaro wyposażony jest w nowoczesne ciągi sortownicze o przepustowości 360 000 ton odpadów rocznie, dzięki czemu odebrane odpady poddawane są najbardziej zaawansowanym działaniom umożliwiającym maksymalizację recyklingu.

Firma konsekwentnie inwestuje w najnowocześniejsze technologie przetwarzania odpadów oraz hermetyzację procesów, co w sposób wymierny przekłada się na ochronę środowiska, ograniczenie do minimum wpływu działalności na bezpośrednie otoczenie zakładu oraz niskie koszty usług dla obsługiwanych gmin i dzielnic.

Lekaro osiąga ponadprzeciętne poziomy recyklingu, które przewyższają wymagania Unii Europejskiej (odzysk 25% surowców wobec wymaganych 18% w 2016 r.). Zaledwie 15-25% z całego wolumenu przyjętych odpadów trafia na składowiska, w stopniu przetworzenia zapewniającym minimalizację odoru. Wszystkie odpady trafiają do przetworzenia maksymalnie w ciągu 24 godzin od przejazdu przez bramę zakładu, dzięki czemu nie dochodzi do procesów gnilnych i ogranicza uwalnianie się odorów.

Dzięki inwestycjom zrealizowanym w latach 2013-2014, odbiór odpadów z terenu aglomeracji warszawskiej realizowany jest przy wykorzystaniu przyjaznych środowisku samochodów, wyposażonych w najnowocześniejsze systemy ważenia i ewidencji odpadów. Dzięki systemowi czipów zamontowanych w pojemnikach oraz urządzeń do rejestracji zainstalowanych w pojazdach, cała „droga śmieci”, jak również ilości odbieranych odpadów z poszczególnych nieruchomości są w pełni monitorowane. Odebrane zaś odpady trafiają do jednego z najnowocześniejszych instalacji w kraju.

Śmieciarki lekaro

Masz pytania?
Skontakuj się z nami!