Blog

Odpady papierowe – segregacja i przetwarzanie

Każdy z nas rocznie zużywa kilkadziesiąt kilogramów papieru w postaci różnorodnych produktów. Są to między innymi opakowania, książki, gazety, a także wiele innych produktów. Segregowanie odpadów papierowych jest stosowane od wielu lat, większość z nas pewnie zbierała makulaturę nawet w szkole lub podczas wielu podobnych akcji. To bardzo dobry zwyczaj, który warto kontynuować, aby odzyskiwać […]

Czym są odpady przemysłowe?

Jak sama nazwa wskazuje, odpady przemysłowe powstają w wyniku prowadzenia różnego typu działalności gospodarczej przede wszystkim w takich placówkach jak zakłady produkcyjne. Jednak odpadami przemysłowymi nazywamy również wszystko to, co wyrzucane jest przez szpitale i przychodnie, warsztaty samochodowe, zakłady budowlane oraz magazyny o różnym przeznaczeniu.

Najbardziej problematyczne odpady w gospodarstwach domowych (cz. 2)

Segregowanie nie jest ani zbyt męczące, ani czasochłonne, ani nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Zwykle najważniejszy jest ten pierwszy krok. Kiedy już zdecydujemy się na codzienną segregację, szybko zauważymy, że nic w tym trudnego! Każdy z nas powinien odpowiedzialnie podchodzić do generowanych przez siebie każdego dnia śmieci, przygotowując je do późniejszego odbioru odpadów komunalnych.

Najbardziej problematyczne odpady w gospodarstwach domowych (cz. 1)

Kilka rodzajów pojemników oznaczonych różnymi kolorami i bardzo, bardzo wiele różnorodnych odpadów każdego dnia. Oprócz tego, że śmieci musimy klasyfikować ze względu na tworzywo, z jakiego zostały wykonane, to jeszcze powinniśmy je odpowiednio przygotować przed wyrzuceniem. A co z produktami wykonanymi z różnych materiałów? Gdzie wyrzucić śmieci zabrudzone czy potłuczone? Pytań dotyczących segregacji jest wiele. […]

Przetwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne, zwane powszechnie plastikiem, stały się powszechne w naszym otoczeniu w drugiej połowie XX wieku i bardzo często używa się ich również obecnie. Wyróżniają się wieloma zaletami takimi jak trwałość, łatwość formowania i odporność na korozję. Stanowią również bardzo dobrą izolację elektryczną, a dodatkowo można je bez problemu barwić na rozmaite kolory.

Jak wygląda recykling szkła?

Szkło jest jednym z często wykorzystywanych materiałów opakowaniowych. W szklanych pojemnikach umieszcza się różnego rodzaju napoje, dżemy, kompoty, a także gotowane warzywa czy pasztety oraz inne wyroby mięsne. Po zużyciu tych produktów szklane opakowania możemy wrzucić do odpowiednich pojemników znajdujących się w miejscach, w których prowadzi się selektywną zbiórkę odpadów.