Blog

Na ile frakcji segreguje się odpady?

Coraz bardziej alarmujące wieści dotyczące postępującej degradacji środowiska sprawiają, że selektywna zbiórka odpadów jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. By jednak segregować śmieci we właściwy sposób, należy wiedzieć, na jakie frakcje je dzielimy i gdzie należy je wyrzucać.

Wybudowałem dom. jak zorganizować pojemnik na odpady i ich odbiór?

Czy właśnie ukończyła się budowa i wykańczanie Twojego domu, w którym znajdują się już wszystkie elementy niezbędne do życia, a także podłączono wszystkie media? Zanim Twoja rodzina wprowadzi się do niego na dobre, powinieneś zatroszczyć się jeszcze o odbiór odpadów i odpowiednie pojemniki.

Segregacja śmieci podczas kwarantanny i izolacji domowej

Wraz z nadejściem COVID-19 i koniecznością nałożenia znacznych ograniczeń na nasze dotychczasowe aktywności problematyczna stała się również segregacja odpadów. Co robić z ze śmieciami w dobie koronawirusa?

Deklaracja odpadowa. Kto powinien ją złożyć, jak ją wypełnić?

Dowiedz się, dla kogo deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest obowiązkowa i w jaki sposób należy dopełnić tej formalności.

Dlaczego w Polsce wzrosły stawki za obiór odpadów?

Na terenie całego kraju zanotowano znaczny wzrost stawek za usługi związane z gospodarowaniem odpadami. Sporządzony w zeszłym roku raport Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wskazuje m.in. na podniesione stawki za przechowywanie i przetwarzanie odpadów oraz brak konkurencji na rynku.

Jak wdrożyć gospodarkę odpadami w obiegu zamkniętym?

Gospodarka o obiegu zamkniętym (ang. circular economy) to rodzaj idei gospodarczej zakładającej maksymalne wydłużenie czasu pozostawania w aktywnym obiegu wszelkich produktów i materiałów przy jednoczesnym zmniejszeniu produkcji odpadów. Jak wdrożyć tę koncepcję do życia codziennego obywateli?