Blog

Odbiór odpadów z nieruchomości niezamieszkałych

Zgodnie z decyzją Rady m.st. Warszawy stołeczny system gospodarki odpadami komunalnymi przestał obejmować nieruchomości niezamieszkałe. Jaka jest przyczyna takiej sytuacji i co to dla nas oznacza?

Sprzątanie świata i jego wpływ na edukację ekologiczną dzieci i młodzieży

Akcja „Sprzątanie świata” w tym roku liczy sobie już 31 lat. Rozpoczęta pod koniec lat 80. ubiegłego wieku, do dziś konsekwentnie uświadamia nam, jak palącą kwestię stanowi segregacja odpadów i odzyskiwanie surowców wtórnych. Jest więc niezwykle ważne, by tej cennej lekcji udzielano nam już w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Co oznaczają poszczególne kolory pojemników na śmieci?

Selektywna zbiórka śmieci może nastręczać sporo trudności – szczególnie tym z nas, którzy dopiero zaczynają segregować odpady. Warto więc poznać poszczególne kolory pojemników i dowiedzieć się, jakie jest ich znaczenie.

Czym jest opłata środowiskowa i jak wpływa na gospodarowanie odpadami?

Obowiązek wnoszenia opłaty środowiskowej spoczywa na osobach prowadzących działalność obejmującą tzw. korzystanie ze środowiska. Dowiedz się, co to oznacza i jaki ma związek z zarządzaniem odpadami.

Na ile frakcji segreguje się odpady?

Coraz bardziej alarmujące wieści dotyczące postępującej degradacji środowiska sprawiają, że selektywna zbiórka odpadów jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. By jednak segregować śmieci we właściwy sposób, należy wiedzieć, na jakie frakcje je dzielimy i gdzie należy je wyrzucać.

Wybudowałem dom. jak zorganizować pojemnik na odpady i ich odbiór?

Czy właśnie ukończyła się budowa i wykańczanie Twojego domu, w którym znajdują się już wszystkie elementy niezbędne do życia, a także podłączono wszystkie media? Zanim Twoja rodzina wprowadzi się do niego na dobre, powinieneś zatroszczyć się jeszcze o odbiór odpadów i odpowiednie pojemniki.