Dojazd do posesji zimą

odśnieżanie posesji

Nadejście zimy zawsze cieszy maluchy. Nie mogą się one doczekać lepienia pierwszych bałwanów, budowania igloo i solidnej wojny na śnieżki. To czas, w którym mogą wyciągnąć rodziców na sanki i dekorują dom na przyjście św. Mikołaja. Jednak dla dorosłych zima to nie tylko przyjemności, ale również obowiązki. Jednym z nich jest chociażby zapewnienie dojazdu do swojego garażu lub chociażby odśnieżanie wjazdu na posesję. W czasie bardzo śnieżnych zim może to być nawet zacięta walka o otworzenie furtki!

Szybko, ale drogo

Dla tych, którzy na walkę z odśnieżaniem gotowi są poświęcić ciut więcej gotówki, powstało wiele nowoczesnych metod. Jedną z nich jest chociażby wybudowanie podgrzewanego podjazdu do garażu. Dzięki podgrzewaniu śnieg i lód zalegające na podjeździe po prostu się rozpuszczają. Najlepiej jest wybudować taki podjazd podczas budowy domu i garażu.
Później wiąże się to niestety z rozkopami na już zazielenionej działce. Drugim skutecznym sposobem jest zakup profesjonalnego traktorka ogrodowego. W lecie służy on właścicielom jako kosiarka, w zimie zaś przyczepia się do niego pług. Odśnieżanie przy pomocy traktorka nie wymaga grama wysiłku, jednak sam sprzęt, jeśli ma być dobrej jakości, jest dość drogi. Nie każdego jest stać na takie rozwiązanie.

Odrobina wysiłku, ale ekonomicznie!

Ponieważ zimy w Polsce nie są przeważnie długotrwałe i uciążliwe, najwięcej osób decyduje się na tradycyjne metody odśnieżania. Aby odśnieżyć podjazd czy podwórko wystarczy zwykła szufla do odśnieżania i… własne mięśnie! Aby odśnieżanie było skuteczne, właściciele domów przed zimą zamawiają piasek, sól lub ich mieszankę, aby posypać nimi drogę, podobnie jak posypują je służby miejskie. Produkty te, a często nawet pojemniki na nie, posiada np. dobra firma oczyszczająca miasto czy oferująca sprzedaż kontenerów budowlanych. Dzięki nim śnieg rozpuszcza się, a droga ponownie nie zamarza tak szybko. Oczywiście posypanie drogi wymaga też odrobiny krzepy, jednak na to nie da się nic poradzić – własny dom to nie tylko przyjemności, ale również i obowiązki.