Jak dobrać odpowiedni rozmiar kontenera na odpady?

kontener

Usługa wynajmu kontenerów na odpady stale zyskuje na popularności. Dzieje się tak przede wszystkim  dlatego, że podczas prac remontowych czy porządkowych zwykle gromadzonych jest wiele śmieci, kontener na gruz pomaga utrzymać porządek. Warto jednak zaznaczyć, że firmy, które świadczą usługi wynajmu pojemników na śmieci, mają do dyspozycji produkty o różnych pojemnościach. W jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar kontenera na odpady?

Remont i drobne porządki, czyli kiedy wybrać mały kontener 

Korzystanie z naszych usług wynajmu kontenerów w Warszawie bywa pomocne nie tylko w przypadku  prac budowlanych przeprowadzanych na dużą skalę. Drobniejsze prace również wiążą z koniecznością uporządkowania gromadzonych śmieci. Właśnie dlatego nasi Klienci mają do dyspozycji pojemniki o różnych pojemnościach. W przypadku małych kontenerów zwykle mówimy o tych, których pojemność wynosi od 5 do 7 m3. Niektórym może być trudno sobie wyobrazić, jak wyglądają, jednak łatwiej to sobie zobrazować, biorąc pod uwagę fakt, że zmieszczą się do nich na przykład odpady generowane podczas drobnych prac budowlanych.

Takie pojemniki świetnie się sprawdzą również w przypadku, w którym trzeba uporządkować ziemię czy inne odpady, które należy wywieźć po przeprowadzeniu porządkowych prac ogrodowych. Czasami jednak zdarza się tak, że ilość generowanych śmieci nieoczekiwanie się zwiększa. Nie jest to jednak problem – wystarczy wówczas skontaktować się z firmą wypożyczającą kontenery, aby dostarczyła drugi pojemnik.

A co z dużymi pojemnikami na odpady? 

Małe kontenery są niezwykle praktyczne, a ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Czasami jednak już na etapie przygotowania do prac można stwierdzić, że ilość śmieci będzie naprawdę duża. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie większego pojemnika. O dużych kontenerach mówimy w przypadku pojemności wynoszącej 10 m3 lub więcej (na przykład 20 czy 30 m3). Warto się na nie zdecydować, jeśli planowany jest generalny remont większych obiektów.

Mogą to być na przykład domy wielorodzinne czy budynki użyteczności publicznej. W takich przypadkach zwykle generowane są naprawdę duże ilości gruzu, a do tego gromadzone są też inne odpady, które mają trafić do śmietnika.