Nieznane usługi świadczone przez firmy sprzątające

Śmieciarki Lekaro

Wiele firm sprzątających miasta nie zajmuje się tylko wywozem śmieci. Posiadając w swojej ofercie kontenery budowlane, które wynajmuje do odbioru różnego rodzaju resztek po remontach, może wykorzystywać je na jeszcze wiele innych sposobów. Najlepsze firmy pomagają między innymi wymienić piasek w podwórkowej piaskownicy i zaopatrują miejskie ulice w sól, gdy w zimie pokrywają się warstwą lodu.

Wymiana piasku w piaskownicach

Chyba każdy z nas jako dziecko bawił się choć raz w piaskownicy. Piaskownica stojąca na nieogrodzonym terenie, do której w ciągu dnia wchodzą i wychodzą dzieci i rodzice szybko się zabrudza. Piasek nie jest już pachnący i miękki, ale robi się poszarzały i brudzący. Zabawa w nim nie tylko nie jest przyjemna, lecz wręcz robi się niehigieniczna. Raz na jakiś czas należy go więc wymienić. Jak to się robi? Zleca się to zadanie firmie sprzątającej obsługującej miasto. Wysyła ona kontener, do którego usuwa się zużyty piasek. Następnie wywozi go do sortowni śmieci lub na wysypisko. Jeśli istnieje taka potrzeba, pustą piaskownicę można wyczyścić. Ta sama firma może dostarczyć świeżą porcję czystego piasku, który wsypuje się do piaskownicy. To wszystko!

Zabezpieczanie śliskich dróg i chodników

Podobnie sprawa się ma z solą, piaskiem czy ich mieszkankami, niezbędnymi do posypywania dróg i chodników w zimie. Gdy przy minusowej temperaturze spadnie deszcz lub śnieg, drogi i chodniki zamieniają się w prawdziwe ślizgawki. A to z kolei jest przyczyną wielu wypadków i stłuczek, a nawet drobnych poślizgnięć, które mogą skończyć się złamaną nogą. Aby zabezpieczyć śliską nawierzchnię, należy posypywać ją solą lub piaskiem. Muszą być one dostarczane w dużych ilościach w różne części miasta, aby były zawsze pod ręką, gdy pogoda postanowi spłatać nam psikusa. Tym również zajmie się firma sprzątająca miasto. Często poza dowiezieniem samej soli i piasku oferuje podstawienie specjalnych plastikowych pojemników, w których substancje te można przechowywać.