Od czego zależy cena wynajmu kontenera na gruz?

żółty pojemnik na gruz

Niewłaściwe składowanie gruzu w dużej ilości, jego wywóz w miejsce do tego nie przeznaczone lub chociażby wyrzucanie go do zwykłych pojemników na śmieci, jest wykroczeniem karanym grzywną  do wysokości nawet 5000 zł. Tańszym rozwiązaniem jest wynajem kontenera na gruz. Od czego tak naprawdę zależy jego cena?

Jaki jest koszt wynajmu kontenera na gruz?

Jeśli planowany remont lub prace budowlane są niewielkie i nie będą generować dużej ilości gruzu – możliwe, że wystarczy pojemnik o pojemności 3 m3. Z doświadczenia jednak wiemy, że często tych odpadów jest o wiele więcej i konieczne jest wynajęcie większego kontenera.

Analiza średnich cen dla wynajmu kontenerów budowlanych o pojemności 6m3 pokazała, że ceny dla większości województw, w tym dla mazowieckiego, wahają się między 800 a 950 zł. Najdrożej jest w województwach dolnośląskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim, gdzie ceny te przekraczają kwotę 800 zł. W przypadku mniejszych kontenerów ceny mogą zaczynać się już od 450-700 zł.

Co wpływa na cenę wynajmu kontenera na gruz?

Na pewno wpływ na koszt wynajmu ma pojemność kontenera, to oczywiste. Im większy kontener, tym wyższa cena. Jednak ważne jest również to czy firma rozlicza się za każdy opróżniony pojemnik, czy za każdy dzień użytkowania. Często stosowanym rozwiązaniem jest wynajem kontenera na 2-5 dni i rozliczanie go również z czasu eksploatowania. O wiele lepszym wyjściem jest znalezienie takiej firmy, która rozlicza się od każdego opróżnionego kontenera.

Na cenę może mieć także wpływ odległość od miejsca podstawienia, trudności z dojazdem, niestandardowa lokalizacja czy konieczność asysty dodatkowego pracownika. Przed wynajęciem pojemnika na gruz należy więc dokładnie dowiedzieć się, jak dana firma rozlicza się za wynajem i co może spowodować wzrost ceny końcowej.