Cechy nowoczesnej firmy świadczącej wywóz śmieci

wywóz śmieci warszawa

Recycling z roku na rok staje się coraz modniejszy, a co za tym idzie – coraz bardziej dochodowy. Nic więc dziwnego, że firmy oferujące wywóz odpadów powstają jak grzyby po deszczu. Jednak niewiele z nich może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem i wysoką jakością świadczonych usług. Należy pamiętać, że głównym celem nowoczesnej firmy porządkowej powinno być jak najbardziej ekologiczne usuwanie odpadów, a nie tylko maksymalizacja zysków. Czym charakteryzuje się nowoczesna, prężnie działająca firma wywożąca śmieci?

RIPOK

RIPOK to skrót od regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych czyli tytułu nadanego przez Marszałka Województwa, potwierdzającego wysoki standard zakładu mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. Najlepsze firmy posiadające tytuł RIPOK nieustannie go rozbudowują i ulepszają, aby umożliwiać odzysk jak największej ilości surowców. Dzięki inwestowaniu w specjalistyczne separatory i maszyny do recyclingu na wysypiska trafia dużo mniej śmieci, zaś maksymalizuje się ilość odpadów przekazanych do recyklingu.

Flota

Dobra firma oferująca wywóz śmieci może poszczycić się także nowoczesną flotą. Czasy starych, głośnych i nieekologicznych smieciarek odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują nowoczesne ciężarówki przystosowane do wywozu śmieci. Nowe auta są ciche, skonstruowane tak, by ułatwiać ekipom opróżnianie koszy, a  przede wszystkim nie zatruwają środowiska tak, jak pojazdy sprzed kilkunastu lat. Co więcej wyposażone są one w GPSy i identyfikację pojemników, co niezwykle usprawnia i optymalizuje odbiór odpadów.

Wachlarz usług

Najlepsze firmy świadczące usługi oczyszczania miasta oferują nie tylko wywóz śmieci. Dostarczają też takie usługi jak np. czyszczenie i dezynfekowanie koszy na śmieci, wymianę piasku w piaskownicach, czy wynajem i wywóz kontenerów na gruz. Liderzy w branży zajmują się też ekoedukacją. Podejmują się między innymi prowadzenia zajęć w przedszkolach, które mają na celu uświadamianie maluchów, jak ważne jest sortowanie śmieci. Dobre firmy dostarczają też piasek i sól do posypywania dróg w zimie, aby nie były takie śliskie.